Tek Kullanımlık Tulum

Üretici Firma Sağlık Doğası
1.000 Adet ve Üzeri
79.00
  TL
Koli Adedi Adet
Sadece doğal ürünler içerdiğinden, endüstriyel ve kimyasal zararlı hiçbir madde içermediğinden Devasaz Nemlendirici Bakım Kreminin etkisini çok daha iyi anlayabilirsiniz.
Çam reçinesi, balmumu, devekuşu yağı aynı zamanda Egzama, Sedef, Temre ve Vitiligo gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı doğal ürün olduğu artık tüm dünyada kabul edilmiştir.
Deve kuşu Yağı, Eski Mısır ve Roma imparatorluklarına kadar uzanan bir geçmişe sahip şifa kaynağıdır. O zamanlarda dahi insanlar, kuru ciltleri yumuşatmak ve pürüzsüz hale getirmek için Deve Kuşu Yağı’ nı kullanırlardı. Zaman içinde cilde ve cilt hastalıklarına faydaları keşfedilmeye başlandı. Günümüzde moleküler büyüklüğü insan yağı ile hemen hemen aynı olduğundan, cilde nüfuzu ve etkisinin çok hızlı ve kalıcı olduğu kanıtlanmıştır. Egzama, Sedef, Temre ve Vitiligo gibi cilt hastalıklarında kullanımı oldukça yaygındır.
 
Egzama için kullanım şekli;
Öncelikle egzama elde, ayakta ve kafada varsa bu bölgeler bitkisel sabunla yıkanır. Sabunla problemli bölgeler 3 defa köpürtülür. Her köpürmede 1-2 dakika sabunun köpüğüyle problemli bölgelere parmak uçlarıyla masaj yapılır. Hastanın işi veya başka bir sebeple (bulaşık veya temizlik nedeniyle) eller ıslatılacaksa ellere kısa süreli eldiven takılması gerekir. Mümkün olduğu kadar problemli yerlerde krem varken su, sabun değmemesi gerekir. Tedavi sürecinde problemli olan bölgelerin kremsiz kalmaması gerekmektedir.
Akşam yatmadan 4 saat önce tekrar yıkamadan, temizlemeden üzerine krem sürülecek ve yatana kadar açık kalmak şartıyla sıcak bir ortamda muhafaza edilecek. Yatarken yine yünlü bir eldiven veya çorap takılarak (eldeki egzama için) merhemin egzamalı bölge üzerinde kalması sağlanacak. Eller mümkün olduğu sürece klorlu su ile yıkanmayacak suyun ılık olmasına özen gösterilecek. Eller toz ve kirden uzak tutulmalıdır.
 
Sedefli yaralar için kullanma şekli;
Öncelikle vücudun birçok kısmında sedef varsa ilk etapta bir kutu Devasaz kremi veriyoruz. Bunları vücudun en az bir bölgesinde 15-20 gün kullanıyorsunuz. Yavaş yavaş fayda görüldüğü takdirde sıkı bir tedavi süreci başlatılmaktadır. Bu tedavi 3-4 ay gibi bir süre tutmaktadır. Tedavi başladığı zaman sabun veya şampuanlarla kesinlikle banyo yapılmaması lazım.
İlk önce bitkisel sabunla banyo yapılır, banyo yaparken üç defa bitkisel sabunla köpürtülür. Her köpürtülmede 1-2 dakika parmak uçlarıyla masaj yapılır. Banyodan çıktıktan sonra hemen Devasaz krem sürülmelidir.
Bu tedavi 3 – 4 ay süresi boyunca  kremsiz kalmaması ve aksatmadan tedaviye devam edilmesi şeklinde iyileşme sürecini tamamlar.
Tedavi süresinde 2-3 günde bir banyo yapılması uygundur. Devasaz krem sedefli bölgelere iyice yedirildikten sonra mümkün olduğu kadar açık saklanması gerek aksi takdirde fazla krem kullanımı olabilir ve tedavi süresi uzayabilir.
Eğer mecbur kalıp kapatılacaksa naylon veya naylon giysi olmamak kaydıyla kısa süreli kapatılabilir. Sedefli bölgelerin kremsiz kalmaması gerek.
Saçlı bölgede yani kafada sedef varsa saçların kısaltılması lazım. Krem sabah akşam sürülmelidir. Kafada olan sedef için krem sabah sürülür akşama kadar kafaya sürülen krem muhafaza edilir. Akşam yine yıkamadan, temizlemeden sabah sürülen kremin üzerine yine Devasaz krem sürülür. Yatmadan önce yastığa yorgana sürülmemesi için uygun bir şekilde kapatılır.
Sedef hastalığı için tedavi süresi hastaya ve hastalığın ilerlemesine bağlı olmakla beraber ortalama 3-4 ay civarındadır.
Uygulaması şöyle, sabahları sedefli yaralar bitkisel sabunla yıkanır, sedefli bölgeler sabunla köpürtülüp 2-3 dakika parmak uçlarıyla yumuşak ve narin bir şekilde ovuşturulur.
Devasaz  krem elle yavaş yavaş sedefli bölgelere yaraları tamamen kapatacak şekilde bolca sürülür. Eğer dizlerde ve dirseklerde veya vücudun muhtelif yerlerinde sedef varsa bu gibi yerlere kullanırken merhem sürüldükten sonra hemen kapanmayacak ve daha sonra bu sürülen merhemlerin üzerine giyilen iç çamaşır 2 gün üst üste giyilmelidir. İkinci günün sonunda banyo yapıldıktan sonra giysiler değiştirilir. Merhem sürüldükten sonra kapanmayacak oda sıcaklığında açık saklanacak  
Sorunlu bölge mecbur kalıp kapatılacaksa naylon olmamak şartıyla kapatılabilir.
Sedefli yaralar normal cilt halini alana kadar uygulamaya devam edilecek. Normal cilt halini aldıktan sonra bırakılacak ve bir daha kullanılmayacaktır.
Bu işlem ortalama olarak 3-4 ay sürmektedir.