Ocnarin Eye Drops Alerji Tedavisi

Neye Yarar? Ocnarin Eye Drops; gözlerde kaşıntı, kızarıklık, sulanma gibi alerjik konjonktivitin tüm semptomlarının önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir. Tahriş olmuş ve hassaslaşmış konjonktivanın yenilenme sürecini destekler. Gözleri alerjenlerin zararlı etkilerine karşı koruyarak inflamasyonu azaltır. Gözyaşı filmini stabilize ederek göz kuruluğu semptomunu hafifletir.

Neden Etkili?

Ocnarin Eye Drops’un aktif maddesi Ectoin®’dir.

Ectoin®, inflamasyon azaltıcı ve membran stabilize edici etkileri klinik çalışmalar ile kanıtlanmış doğal bir hücre koruyucu moleküldür. Ectoin® yapısal olarak kendi etrafındaki su moleküllerini arttırır ve bu su moleküllerin birbiriyle olan bağlarını güçlendirir. Bu sayede hücrelerin etrafında su moleküllerinden oluşmuş koruyucu bir tabaka oluşturur.

Bu koruyucu tabaka dışarıdan gelecek stres faktörlerine (örn: alerjenler) karşı hücreyi korur ve histamin gibi potansiyel mediatörlerin salınımı önler.

Ocnarin Eye Drops bu sayede alerjik konjonktivit semptomlarının meydana gelmesini önler ve alerjiye bağlı gelişen şikayetlerin giderilmesine yardımcı olur.

Neden Güvenli?

Ocnarin Eye Drops, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür. İçeriğindeki doğal hücre koruyucu bir molekül olan Ectoin® , etkisini kan dolaşımına karışmadan fizyolojik yollarla gösterir. Kan dolaşımına geçmediği için sistemik bir yan etki beklenmez.

Etkisi, %100 doğal bileşenlere dayanan Ocnarin Eye Drops koruyucu içermemektedir.

Uzun süreli kullanımı uygundur.

Hassas gözler ve kontakt lens kullanıcıları için uygundur.

Ocnarin Eye Drops 6 yaş itibariyle güvenle kullanılabilir.

Neden Pratik?

Ocnarin Eye Drops açıldıktan sonra tekrar kapatılabilen 0,5 ml flakonlarla kullanıma sunulmuştur.

Açılan flakon göze uygulandıktan sonra uygun hijyen koşulları altında ağzı kapalı olarak muhafaza edildiği taktirde 12 saate kadar tekrar kullanılabilir.