Ocnarin Nasal Burun Spray

Neye Yarar? Ocnarin Nasal Spray; burun akıntısı, burunda kaşınma, burun tıkanıklığı ve aksırma gibi alerjik rinitin tüm semptomlarının önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir. Tahriş olmuş ve hassas burun mukozasının yenilenme sürecini destekler. Burun mukozasını alerjenlerin zararlı etkilerine karşı koruyarak inflamasyonu azaltı

Neden Etkili?

Ocnarin Nasal Spray’in aktif maddesi Ectoin®’dir.

Ectoin®, inflamasyon azaltıcı ve membran stabilize edici etkileri klinik çalışmalar ile kanıtlanmış doğal bir hücre koruyucu moleküldür.

Ectoin® yapısal olarak kendi etrafındaki su moleküllerini arttırır ve bu su moleküllerin birbiriyle olan bağlarını güçlendirir. Bu sayede hücrelerin etrafında su moleküllerinden oluşmuş koruyucu bir tabaka oluşturur.

Bu koruyucu tabaka dışarıdan gelecek stres faktörlerine (örn: alerjenler) karşı hücreyi korur ve histamin gibi potansiyel mediatörlerin salınımı önler.

Ocnarin Nasal Spray düzenli kullanımda alerjik rinite bağlı semptomların meydana gelmesini önler ve alerjiye bağlı gelişen şikayetlerin giderilmesine yardımcı olur.

Neden Güvenli?

Ocnarin Nasal Spray, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür. İçeriğindeki doğal hücre koruyucu bir molekül olan Ectoin®, etkisini kan dolaşımına karışmadan fizyolojik yollarla gösterir. Kan dolaşımına geçmediği için sistemik bir yan etki beklenmez.

Etkisi %100 doğal bileşenlere dayanan Ocnarin Nasal Spray koruyucu içermemektedir.

Bağımlılık yapmaz. Uzun süreli kullanımı uygundur.

Ocnarin Nasal Spray, 6 yaş itibariyle ve hassas burun yapısına sahip kişiler tarafından güvenle kullanılabilir.