Provım Daıly Bağırsak Florası Düzenleyici

Neye Yarar? PROVIM DAILY, çocuklarda ve yetişkinlerde çeşitli sebeplerle bozulmuş bağırsak mikrobiyatasının yeniden oluşturulmasına ve bağırsak florası bozulmasına bağlı rahatsızlıklarının önlenmesinde kullanılır. Bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olur.

  Bakteriler

 • Bifidobacterium lactis: Soğuk algınlığına karşı vücut direnci sağlar. Bu sayede immun sistemi güçlendirir. Patojen hücrelerin bastırılarak bağırsak duvarından geçmesine engel olur. Sindirim sisteminin dengede kalmasını sağlar.

 • Bacillus coagülans: Özellikle bağırsakla ilgili sıkıntılar için kullanılır. Depresyona, yaşa ya da diyete bağlı bağırsak düzensizliklerinde sıklıkla başvurulan bir bakteridir. Hastalıklara sebep olan virüsler ile mücadele eder. Sindirim sisteminin normal florasında bulunurlar ve bu bakteri türünün karın ağrısını ve şişkinlik semptomlarını azalttığı yönde çalışmalar mevcuttur.

 • Lactobacillus acidophilus: Bağırsak sağlığını geliştirir, sindirim sistemi şikayetlerinin giderilmesini destekler. Viral ve idrar yolu enfeksiyonlarının gelişmesini önlemeye yardımcı olur.

 • Lactobacillus bulgaricus: Sindirim sistemindeki kötü bakterilerle savaşır. Toksinleri etkisizleştirir ve kendi antibiyotiğini üreterek bağışıklık ve sindirim sistemini güçlendirir.

 • Streprococcus thermophilus: Sütün doğal habitatında bulunur, büyük oranda süt ürünleri, özellikle yoğurt imalatı için hazırlanan kültürler için Lactobacillus bulgaricus ile beraber kullanılır. Bu iki bakteri arasında simbiyotik bir ilişki vardır. Streprococcus thermophilus meydana getirdiği laktik asit sayesinde ortam pH’sını 5.5’e kadar düşürür. Bu sayede bağırsak ortam koşulları Lactobacillus acidophilus için uygun hale getirilir.

 • Vitaminler

 • Vitamin C: İnsan vücudunda sentezlenemeyen, besinlerle alınması zorunlu olan bir vitamindir. Günlük alınması gereken minimum C vitamini miktarı 30-50 mg arasındadır. Bağışıklık sistemine katkıda bulunur. Kan damarları, kemikler ve dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. Demir emilimini arttırır.

 • Vitamin B1: Karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında (enerji metabolizmasında) görev alır. Kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. B1 vitamini psikolojik fonksiyonlara da katkıda bulunmaktadır.

 • Vitamin B2: Karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında (enerji metabolizmasında) görev alır. Göz sağlığında etkilidir. Cilt ve deri sağlığını koruyucu rolü vardır.

 • Vitamin B3: Vücudun normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Psikolojik fonksiyonların ve sinir sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.

 • Vitamin B5: Enerji metabolizmasında rol oynar. Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, zihinsel performansa katkıda bulunur.

 • Vitamin B6: Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunarak vücudun enfeksiyonlara karşı direnç oluşturmasına yardımcı olur. Sinir sisteminin normal işleyişine ve hormonal aktivitenin düzenlenmesine katkıda bulunur.

 • Vitamin B12: Karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında (enerji metabolizmasında) görev alır. Psikolojik fonksiyonların ve sinir sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. Bağışıklık sistemine katkıda bulunur.

Neden Güvenli?

PROVIM DAILY, koruyucu ve gluten içermez. İçeriğinde yer alan probiyotik ve vitamin kompleksi doğal yollardan sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini destekler