Reliflu Mouth & ThroatSoğukalgınlığı Spray

Neye Yarar? Reliflu Mouth & Throat Spray; boğaz ağrısı, öksürük, ses kısıklığı veya yutma sırasında ağrı gibi soğuk algınlığı semptomlarının önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir. Ağız ve boğazdaki inflamasyonun azaltılmasını destekler. Soğuk hava veya klimadan ileri gelen mukoza tahrişini önleyerek kuru ve tahriş olmuş ağız mukozasını nemlendirir, yenilenme sürecini kolaylaştırır. Boğazda mukusun çözülmesini ve atılımını destekler, rahat nefes almaya yardımcı olur

Neden Etkili?

Reliflu Mouth & Throat Spray’in etkisi %100 doğal bileşenlere dayanmaktadır.

  • Ectoin®: İnflamasyon azaltıcı ve membran stabilize edici etkileri klinik çalışmalar ile kanıtlanmış doğal bir hücre koruyucu moleküldür.

    Ectoin® yapısal olarak kendi etrafındaki su moleküllerini arttırır ve bu su moleküllerin birbiriyle olan bağlarını güçlendirir. Bu sayede hücrelerin etrafında su moleküllerinden oluşmuş koruyucu bir tabaka oluşturur.

    Bu koruyucu tabaka dışarıdan bakteri girişini engelleyerek boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu, ses kısıklığı gibi şikayetleri önlemeye veya hafifletmeye yardımcı olur.

  • Nane Yağı: • Antibakteriyel, antifungal, antiviral ve antioksidan etkileri ile boğaz tahrişini hafifletmeye ve öksürük şikayetinin giderilmesine yardımcı olur.

  • Adaçayı Yağı:  Boğaz tahrişinden ileri gelen boğaz rahatsızlıklarında, ağız yaralarında, antimikrobiyal, antioksidan ve antiinflamatuar etkilere sahiptir.

  • Kaprilik asit: Antibakteriyel ve antifungal etkisi sayesinde tahriş olmuş boğaz epitelini patojenlere karşı korur.

    Özellikle de, halk arasında pamukçuk diye bilinen Candida mantarı enfeksiyonuna karşı ek koruma sağlar.

Neden Güvenli?

Reliflu Mouth & Throat Spray, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür. Etkisini kan dolaşımına karışmadan fizyolojik yollarla gösterir. Kan dolaşımına geçmediği için sistemik bir yan etki beklenmez.

Etkisi %100 doğal bileşenlere dayanmaktadır.

Şeker ve koruyucu içermez.

6 yaş itibariyle güvenle kullanılabilir.