Wellcare Constipass Kabızlık Tedavisi

Neye Yarar? Constipass, kabızlık şikâyeti olan çocuk ve yetişkinlerde dışkıyı yumuşatan (laksatif) ve dışkılamayı kolaylaştıran Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür.

Neden Etkili?

Constipass’ın aktif maddesi Makrogol 3350’dir. Makrogol 3350, bağırsaklardan emilmez ve kan dolaşımına geçmez. Bağırsak ortamında basınç farkı yaratarak bağırsaklara su çeker (ozmotik etki) ve dışkı içeriğindeki su miktarını artırır. Bu sayede dışkıyı doğal yollardan yumuşatır ve dışkı sıklığını artırır. Makrogol 3350, bağırsaklara su çekerek ozmotik etki gösteren laksatifler içinde dışkı sıklığını en çok artıran moleküldür. Makrogol 3350’in etkinliğinde zamanla bir azalma görülmez. Makrogol 3350’nin çocuk ve yetişkinlerde kabızlığı giderici etkisi pek çok bilimsel çalışmayla ispatlanmıştır. Kronik kabızlıkla ilgili bilimsel tedavi rehberlerinde, çocuk ve yetişkinlerde Makrogol 3350’in kullanımı tavsiye edilmektedir.

Neden Güvenli?

Constipass, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür. Etkisini kan dolaşımına karışmadan fizyolojik yollarla gösterir. Bağırsaklardan emilmediği ve kan dolaşımına geçmediği için sistemik bir yan etki beklenmez. Tedavi edici dozlarda yan etki bildirilmemiştir. Makrogol 3350, bağırsak hareketlerini bozmaz, bağırsaktaki bakteriler tarafından parçalanmadığı için gaza ve şişkinliğe neden olmaz. Böbrek ve karaciğer bozukluğu olanlarda doz ayarlamasına gerek yoktur. Makrogol 3350 kullanımına bağlı olarak şu ana kadar hiçbir ilaç etkileşimi bildirilmemiştir. Makrogol 3350, çocuk (3 yaş ve üzeri) ve yetişkinlerde kabızlığın giderilmesi için uzun yıllardır etkili ve güvenli bir biçimde tıpta kullanılmaktadır. Makrogol 3350’nin çocuk ( 3 yaş ve üzeri) ve yetişkinlerde güvenliği, pek çok bilimsel çalışmayla ispatlanmıştır. Kabızlık tedavisiyle ilgili tıbbi rehberlerde çocuk ( 3 yaş ve üzeri) ve yetişkinlerde Makrogol 3350 kullanmanın güvenli olduğu belirtilmiştir.

Neden Pratik?

Constipass, kullanımı oldukça pratik olan özel bir ambalajda kullanıma sunulmuştur. Constipass kutusu içinde her biri toz halinde 13,125 gr Makrogol 3350 içeren 10 tane saşe ( küçük poşet) bulunur. Bu saşeler birbirinden ayrılabilir ve bölünebilir. Bu sayede daha küçük dozlar elde edilerek farklı yaş grupları için istenilen dozlarda kullanım avantajı sağlar. Her saşe tek kullanımdır ve sadece kullanılacağı zaman açılır. Constipass, bu özelliği sayesinde kabızlık tedavisinde pratik ve hijyenik bir kullanım şekline sahiptir.