Wellcare Gaspass Plus Sindirrim Sistemi

Neye Yarar? Gaspass Plus, sindirim sisteminde aşırı gaz birikimine bağlı (şişkinlik, dolgunluk, ağrı, geğirme, gaz çıkarma, vb..) şikâyetleri hızlı ve güvenilir bir şekilde rahatlatan Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı bir üründür.

Neden Etkili?

Gaspass Plus çift yönlü etkiye sahiptir. Gaspass Plus içerisinde, etki mekanizması birbirinden farklı olan Simetikon ve Aktif Karbon bulunur. Simetikon, mide ve bağırsakta dağılmış halde bulunan gaz kabarcıklarının yüzey gerilimini azaltır ve köpük oluşumunu engeller. Simetikon sayesinde gaz kabarcıkları bir araya gelerek serbestleşir ve serbestleşen gaz fizyolojik yollardan kolayca dışarıya atılır. Aktif karbon ise mide ve bağırsakta dağılmış gaz kabarcıklarını bir sünger gibi emer ve yine fizyolojik yollardan bağırsaktan atılarak sindirim sistemini gazdan temizler. Simetikon ve Aktif Karbon birbirlerini tamamlayıcı etki göstererek aşırı gazdan meydana gelen semptomları rahatlatır.

Neden Güvenli?

Gaspass Plus, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumundan onaylı ve tıbbı cihaz kategorisinde bir üründür. Gaspass Plus içeriğindeki Simetikon ve Aktif Karbon, mekanik etkiyle ve doğal yollardan sindirim sisteminden gazı uzaklaştırır. Simetikon ve Aktif Karbon bağırsaklardan emilmez ve kan dolaşımına geçmez. Bu nedenle sistemik bir yan etki beklenmez. Ürünün orta ve uzun vadede bilinen bir yan etkisi yoktur. Simetikon ve Aktif Karbon, gaza bağlı şikâyetlerin giderilmesi için uzun yıllardır etkili ve güvenli bir biçimde tıpta kullanılmaktadır.