Wellcare Provim Takviye

Neye Yarar? Provim ORS, çocuklarda ve yetişkinlerde bağırsakta bozulan fizyolojik dengenin yeniden oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olur. ORS içeriği ile kaybedilen su ve tuzu takviye eder

Neden Etkili?

PROVIM ORS içerisinde 5 milyar aktif Lactobacillus rhamnosus GG ile Oral rehidratasyon çözeltisi elektrolitleri bulunur.

Ayrıca bağırsak florasında yer alan probiyotiklerin besin kaynağı olan ve sinerjistik etki göstermesini sağlayan prebiyotik (Fruktooligosakkarit) içerir.

PROVIM ORS bu güçlü kombinasyona sahip tek probiyotiktir.

  • Probiyotik

    Lactobacillus Rhamnosus GG: Sindirim sistemini dengeler. Özellikle diyare (ishal) durumlarındaki etkisi, yapılan çalışmalarda ortaya konmuştur.

  • Prebiyotik

    Frukto-oligosakkarit: Sindirilemeyen karbonhidratlardır. En önemli özelliği ise probiyotiklerin besin ve enerji kaynağı olmasıdır. Probiyotiklerle beraber kullanıldığında; probiyotiklerin bağırsak florasındaki etkisinin artmasına destek olur.

  • ORS (oral rehidratasyon sıvısı)

    İshalli hastalıkta en ciddi tehdit, dehidratasyondur yani aşırı dışkılama ve kusma ile su ve elektrolitlerin (sodyum, klor, potasyum ve bikarbonat) önemli düzeyde kaybına bağlı olarak elektrolit dengesizliği meydana gelir ve zamanında yerine konmadığında hem bebek ve çocuklarda hem de yetişkinlerde çok daha ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir. ORS (oral rehidratasyon sıvısı) ise ileri derecede ishal durumlarında kaybedilen sıvı ve elektrolitleri yerine koymaya yardımcı olur.

Neden Güvenli?

PROVIM ORS glüten ve laktoz içermez. Bu sayede glüten hassasiyeti (Çölyak Hastalığı) ve laktoz intoleransı olan çocuk ve yetişkinlerde güvenli kullanım sağlar.

Neden Pratik?

PROVIM ORS içerisinde bulunan probiyotik ve ORS çözeltisini iki ayrı odacıktan oluşan inovatif saşe formu DUOCAM® ile kullanıma sunarak canlı mikroorganizmalar olan probiyotiklerin stabilitesini maksimum oranda koruyup tek saşe ile kullanım kolaylığı sağlar.