Cilt Bakımı | yüz güzelliği

Cilt Bakımı |  yüz güzelliği
 Yüzünüzün her zaman güzel görünmesi için öncelikle ışıl ışıl,temiz ve pürüzsüz olması gerekiyor.Yüz güzelliği için sizlere bazı önerilerimiz var !
Yüzünüzü soguk suyla yıkayınız ki soguk su damarlarinizi daraltsın geceden kalma cildinizi lekelerden temizlesin. Cildinizdeki sabahkırmızılığını gidermek için yüzünüzü papatya içerikli bir temizleyici ile silin.
Naneli bir seyler koklamak da iyi gelecek , uzmanlar nane kokusunun beyni uyardigini belirtiyor, içinde nane veya benzeri canlandirici kokular olan bir dus jeli ile yikanin. Ölü hücrelerinizden kurtulmak için de banyo lifi kullanabilirsiniz. Lifin verdigi his de sizi canlandirmaya yardimci olacaktir.
Şiş gözlerinizin üzerine koyacaginiz salatalik dilimleri veya kafein içerikli bir losyon damarlari daraltir ve göz altindaki sivi birikimini azaltir.Göz çevresinde sarkan bölgeleri ise peptid içeren bir krem kullanarak sikilastirmaniz mümkün.
Cansiz görünümlü cildinizi kendine getirmek için, bir el havlusunu taze sikilmis portakal suyunun içine batirin. Fazlasini siktiktan sonra havluyu bes dakika boyunca yüzünüzün üzerinde tutun. Dermatologlar, C vitamininin cildinizdeki renk farkliliklarini gidererek yüzünüze isilti verecegin belirtiyor.
Enerjiniz tükendiginde, vücudunuzun fonksiyonlari daha yavas ve yetersiz çalismaya baslar. Hücreleriniz su kaybeder ve cildiniz kurur, içerisinde besleyici vitamin ve proteinler bulunan bir nemlendirici ise cildi onarir.
Bir önceki yazımız olan Cilt kuruluğuna karşı öneriler başlıklı makalemizde cilt kuruluğu nedeni ve tedavisi, cilt kuruluğu tedavisi ve cilt kuruluğuna karşı öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.