Halden ala halsizliğim.. Sözden ala sessizliğim.. YA RABBİ.. Ben seninle olduktan sonra, UMURUMDA DEĞİL KİMSESİZLİĞİM..

Halden ala halsizliğim……

Sözden ala sessizliğim…..

YA RABBİ…

Ben seninle olduktan sonra,

UMURUMDA DEĞİL KİMSESİZLİĞİM..

Halden ala halsizliğim…

“Halden ala halsizliğim” ifadesi, kişinin içinde bulunduğu durumu (hali) ve bu durumdan kaynaklanan yorgunluğu (halsizliği) vurguluyor. Bu, fiziksel veya ruhsal bir yorgunluk olabilir. Kişi, yaşadığı zorluklar ve sıkıntılardan dolayı kendini halsiz ve güçsüz hissediyor.

Sözden ala sessizliğim…

Yalnızlığın Değerini Anladım

Yalnızlığın Değerini Anladım

“Sözden ala sessizliğim” ifadesi, konuşmanın ötesinde bir sessizliği tercih etme durumunu ifade eder. Kişi, belki de sözcüklerin yetersiz kaldığı ya da konuşmanın anlamsız olduğu bir durumda, sessiz kalmayı seçiyor. Bu, derin bir içsel huzur arayışını veya sözlerin ifade edemediği duyguları sessizlikle anlatmayı ifade edebilir.

YA RABBİ…

“Ya Rabbi” ifadesi, dua ve yakarışın bir başlangıcıdır. Kişi, Allah’a sesleniyor ve ona yöneliyor. Bu, kişinin Allah’tan yardım dilemesi ve onunla iletişime geçme isteğini ifade eder.

Ben seninle olduktan sonra, UMURUMDA DEĞİL KİMSESİZLİĞİM..

“Ben seninle olduktan sonra, umurumda değil kimsesizliğim” ifadesi, kişinin Allah ile olan bağının, diğer tüm dünyevi sıkıntıların ve yalnızlıkların önüne geçtiğini ifade eder. Kişi, Allah’ın varlığını hissettikten sonra, yalnız olmanın, kimse tarafından desteklenmemiş olmanın önemi kalmadığını belirtir. Allah ile birlikte olduktan sonra, diğer tüm zorluklar ve yalnızlıklar anlamını yitirir.

Genel Anlam:

Bu dörtlük, kişinin yaşadığı zorluklara rağmen Allah’a olan inancının ve bağlılığının, her türlü sıkıntının üstesinden gelmesini sağladığını ifade ediyor. Kişi, Allah ile olan ilişkisinin, dünyadaki tüm sıkıntıların ve yalnızlığın ötesinde bir anlam taşıdığını ve Allah ile birlikte olduktan sonra başka hiçbir şeyin önemli olmadığını belirtiyor.

Bu tür duygusal ve manevi ifadeler, genellikle bir kişinin içsel huzurunu ve Allah’a olan teslimiyetini yansıtır. Allah ile kurulan bu derin bağ, kişinin hayatındaki diğer tüm olumsuzlukları aşmasına yardımcı olur.

Rate this post
Rate this post

Bir yorum

  1. Kursistem Moderator

    aynen öyle umrumda değil

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*