Çiçekleri Soldurmayalım

Çiçekleri Soldurmayalım
Muhterem okuyucularım. Ülkemiz nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan yaşlılarımızdır. Yaşlı deyince sıradan bir şeyden bahsediyoruz zannedilmesin. Onlar bizim anamız, babamız, dedemiz, anneannemiz, babaannemiz, halamız, teyzemiz, amcamız, dayımız, diğer akrabalarımız ve komşularımız. Belki de bebekken annemizin sütü yetmediği için bizi emziren sütannemiz bunlardan biri.

Bizim doğumumuza yardım eden hemşire, annemiz bir iş ile meşgul iken bizi emanet bıraktığı ve bizde hakkı olan bir bakıcımız belki de.

Tabi illa da sadece bize hizmet etmiş olanlarla smırlan-dırmamalıyız. Nasıl binlerinin bizim geçmişimizde hakkı varsa tanımadığımız yaşlıların da mutlaka başkalarının hayatında bir yeri vardır. Bizde hakkı olmayanlar, belki de bugün arkadaşlık yaptığımız insanları, eşimizi, vatanımızı bekleyen askerimizi, güvenliğimizi sağlayan polisimizi, bizi tedavi eden doktorumuzu vs. yetiştiren diğer yaşlılarımız da birebir bize hizmet etmiş olmasalar da, onlar da bugünlerimizi şekillendiren ve dolaylı da olsa bir şekilde bizde hakkı olma ihtimali olan insanlar.

Rate this post
Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*