Ihlamur Çayı Sadece Gripten Korumuyor…

  1. Kışın yine oldukça sık rastlanan öksürük problemlerine karşı ıhlamur çayı büyük bir şifa kaynağı olara kullanılır. Özellikle ıhlamur çayı + bal + limon karışımı kışı yaşanan her türlü hastalığa karşı şifa sağlar.
  2. Aşırı yorgunluk hissedenler ve bu nedenle işlerini yapamayanlar içinde enerji sağlar. Vücudun direncini arttırarak, kan dolaşımının hızlanmasına neden olur.
  3. Çağımızın vebasından biri olan strese karşıda ıhlamur çayı büyük bir çözümdür. Kendinizi kötü hissettiğinizde, psikolojik olarak sizi yıpratan düşüncelere kapıldığınızda, aşırı işten dolayı bezginlik ve bitkinlik geldiğinde ıhlamur çayı içebilirsiniz. Hatta karanfille beraber tüketildiğinde sinir sisteminin daha da iyi duruma gelmesini sağlar. Buda stresi ve yarattığı kötü düşünceleri ortadan kaldırır.
  4. Göz ağrısı yaşayanlar için de önerilir. Ihlamur suyunun pamuk yardımıyla göze sürülmesi, gözlerin dinlenmesine ve ağrıdan kurtulmasını sağlar. Özellikle ofislerde bilgisayar başında çalışan kişiler için tavsiye edilebilir.
  5. Cildin güzelleşmesi içinde kullanılabilir. Bu bakımdan ıhlamur yapraklarının kaynatılması ve cilde sürülmesi yeterli olacak.
  6. Damarların tıkanmasını önleyen ve sertleşmenin yaşanmasını önleyici mineralleri içerisinde barındıran ıhlamur sayesinde kalp ve damar sorunlarının yaşanması da söz konusu olmaz.
  7. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlar. Buda kabızlığı olanların rahatlamasına yardımcı olur. Sindirim sistemini düzene sokar.
Rate this post
Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*