Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir

 • Biraz taze zencefil ezilir ve bir miktar okaliptüs yağı ile karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamur sırtta ağrıyan alanlara yapıştırılır. Kuruması beklendikten sonra durulanır
 • Yaklaşık 2 ya da 3 diş sarımsak her sabah aç karna tüketilebilir. Bu sırt ağrısının hafiflemesine yardımcı olur.
  Sarımsak yağı da ağrıyan sırt bölgesine uygulanabilir. Bir süre masaj yapılır.
  Hardal yağı ya da Hindistan cevizi yağı 8 ya da 10 diş ezilmiş sarımsak ile karıştırılır. Sarımsak kahverengi olana kadar ısıtılır. Soğuması beklenir ve ardından sırta uygulanır. Yaklaşık 20 ya da 30 dakika bekletildikten sonra duş alınır
 • 10 yaprak taze fesleğen alınır ve bir bardak su içerisine konularak kaynatılır. Suyun yarı yarıya azalması beklendikten sonra ocaktan alınır ve oda sıcaklığına gelene kadar bekletilir. İçerisine bir tutam da tuz eklenerek karıştırılır ve sırt ağrısından kurtulmak için her gün iki fincan kadar tüketilir.
 • Sırt ağrısı için harika bir çözüm de papatya çayıdır. Her gün bir fincan sıcak papatya çayı tüketilebilir. Papatya çayı yatıştırıcı ve sakinleştirici özellikleri ile sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.
 • Vücutta analjezik bir etki yaratan buğday suyu, sırt ağrısını rahatlatmak için de kullanılmaktadır. Genel vücut sağlığı için de faydalıdır.
  – Bir gece boyunca bir kap su içerisinde buğday bekletilir. Suyu ertesi sabah çim ve kişniş suyu ile karıştırılır. Süt ile birlikte kaynatılarak içilir. Günde 2 kez tüketilmesi önerilir.
  Sırt ağrısını rahatlatmak için bu çözümler uygulanabilir. Ancak şiddetli ağrılarda doktora danışılması önerilir. Bazı durumlarda ağrının sebebinin başka bir hastalık olabileceği unutulmamalıdır.
Rate this post
Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*