Satılık Pomeranian

Satılık Pomeranian

     Pomeranian hayat dolu küçük bir köpek olmasının yanında öğrenmekten hoşlanan ve doğru  eğitim verilebilirse sahibine karşı çok sadık hale gelir. Pomeranian’lar inatçı ve cesurdurlar. Erken yaşta evinizde bulunan hayvanlarla birlikte büyütülürse diğer köpekler ve ev hayvanları ile anlaşabilir.

    Ancak bazı Pomeranian’lar  kendini olduğundan daha büyük sandığı zaman kendisinden çok daha büyük görünen köpeklere ve hayvanlara saldırabilir. Mükemmel bir bekçi köpeğidir. Pomeranian’ların küçük minik olduklarına aldanmayın sakın.

    Çoğu hırsızı havlamasıyla yakalatmıştır. Yabancılara karşı mesafeli olduğundan yabancılara soğuk davranır. Bu köpeğe küçük yaşta kapı çaldığında birkaç kes havlamadan  daha sonra görevi bittiği öğretilmelidir. Aksi takdirde susmak bilmeyen bir köpek türüdür.

    Bu konuda çok tutarlı ve disiplinli olunmalıdır. Pomeranian'lar oldukça dikkatli ve meraklı olmalarının yanında sahiplerinin kucaklarına uzanıp kendini saatlerce sevdirmeyi çok iyi bilen köpeklerdendir. Diğer cins küçük köpeklere benzemez ve sahiplerine yapışmazlar. Sahiplerinin istemediği bir davranışı sergilememeye çalışırlar Mutlu olmayı ve öğrenmeyi  çok seven köpeklerdir.

   Pomeranian’lara  Patronun kim olduğunu ve sahibine nasıl davranması gerektiğini öğrettiğiniz taktirde Pomeranian’larla hiçbir sıkıntı yaşamassınız. Aksi takdirde laf dinlemeyecektir. Pomeranian Sahibi herşeye evetçi olmamalıdır aksi takdirde Satılık Pomeranian köpek türü çok talepkar olabilirler. Çok küçük çocuklar için talep edilmez. Pomeranian’ sahip olmak isteyen çocuğun çok fazla sarılmak istemesi ve dikkatsiz ilgisi bu köpeğin ısırmasıyla kötü sonuçlanabilir.

   Pomernian Yine de daha olgun ve sahiplenebilecek  çocuklarla iyi anlaşır. Yaşlılara eşlik etmekte  ve özellikle yaşlılara kendini sevdirmekte bir numaradırlar. Uysal yapısı ve sevgi dolu karakteri onu  aranan bir ırk yapmaktadır. Satılık Pomeranian’ların kökeni Almanya olmasına rağmen artık safkanı kendi ülkesinde bulmak oldukça zorlaşmıştır.

    Dönemimizde uzak doğu ülkelerinde özel çiftlikler  tarafından üretilen ve üretimi zor olan bir köpek haline gelmiştir.

https://www.yavrupatiler.com/